Display & Video 360

Chcesz prowadzić efektywnie kampanie displayowe i video? Jesteś zainteresowany dotarciem do sprecyzowanej grupy docelowej, we właściwym czasie oraz z dopasowanym komunikatem na konkretnym urządzeniu?

Jeżeli tak, DISPLAY & VIDEO 360 jest właśnie dla Ciebie! Display & video 360 to nowoczesna platforma DSP służąca do Programmatic Buying. Oznacza to możliwość precyzyjnego docierania do najważniejszych dla nas odbiorców i grup docelowych w czasie rzeczywistym. Dzięki zaawansowanym metodom targetowania i optymalizacji pozwala na oszczędność czasu i środków.

Jakie są główne zalety prowadzenia działań w Display & video 360?

 • Efektywność (precyzyjne targetowanie, personalizacja przekazu, widoczność reklam)
 • Zasięg (różne formy zakupu: aukcje, umowy prywatne, wiele formatów, dostęp do ponad 80 giełd)
 • Automatyzacja (optymalizacja w czasie rzeczywistym)
 • Strategie bidowania

Display & video 360 posiada dostęp do ponad 80 giełd reklamowych oraz prawie 900 milionów witryn internetowych. Znalezienie nowego użytkownika na podstawie demografii, zainteresowań czy też intencji zakupowych jest bardzo prostym zadaniem. Można również nałożyć dodatkowe targetowania jak urządzenia, środowisko, kontekst, kategorię strony. Co więcej mamy możliwość skorzystania z list odbiorców udostępnianych przez firmy zewnętrzne (platformy DMP) oraz danych Google.

Możliwości kierowania reklam w Display & video 360

DoubleClick Search integruje i wzbogaca Twoje działania nie tylko w Google AdWords, ale również w Bing, Yahoo, AOLu, Baidu, Seznamie czy też Yandexie.

Targetowanie kontekstowe

 • Źródła zasobów reklamowych – są to giełdy i nasze umowy z wydawcami

Trzy zasadnicze opcje emisji:

Public inventory – publiczne zasoby reklamowe wykorzystywane w przypadku aukcji otwartych.

Private deals – możemy kierować na konkretne umowy prywatne po wcześniejszym ich skonfigurowaniu.

Automatic deals – możesz kierować na umowy preferencyjne i aukcje prywatne, dla których włączono kierowanie automatyczne.

 • Ochrona brandu i wykluczenie treści

Aktywne zapobieganie wyświetlaniu się reklamy w niechcianym lub szkodliwym dla marki otoczeniu poprzez analizę treści, słów kluczowych na stronie, domen na których potencjalnie moglibyśmy się wyświetlić.

Oznaczenia treści cyfrowych: DL- G – dla ogółu odbiorców DL-PG – dla większości odbiorców pod nadzorem rodziców DL-T – dla nastolatków i starszych odbiorców DL-MA – tylko dla dorosłych odbiorców

 • Kanały, serwisy, aplikacje

 • Słowa kluczowe

 • Kategorie stron

 • Środowisko

Jest to układ mediów w których wyświetla się reklama : strona mobilna, aplikacja mobilna, strona na komputery.

 • Widzialność reklam

Minimalny procent widoczności kreacji przez co najmniej 1 sekundę.

Należy przypomnieć, że według IAB wyświetlenie uznaje się za widzialne : „jeżeli co najmniej 50% pikseli pozostaje w widocznym obszarze okna przeglądarki przez minimum 1 sekundę w przypadku reklamy graficznej lub przez minimum 2 sekundy w przypadku reklamy wideo (czas odtwarzania filmu reklamowego).” Co więcej istnieje możliwość również targetowania na above the fold (kreacja jest widoczna na pierwszym ekranie bez konieczności scrollowania) oraz below the fold.

 • Listy odbiorców:

Odbiorcy

 • Listy odbiorców:

First Party Data – dane własne, które reklamodawca zbiera na temat swoich użytkowników. Mogą to być listy remarketingowe, bazy mailingowe, dane z systemu CRM. Oprócz list które można wygenerować w DBM z pomocą piksela lub też list odbiorców wygenerowanych na podstawie floodlightów (po wcześniejszej integracji z DoubleClick Campaign Manager), możemy udostępnić sobie listy odbiorców z naszej kampanii prowadzonej w Adwords.

Warto podkreślić możliwość ustawienia czasu aktywności listy nawet na 1 minutę.

Display & video 360 remarketing

Third Party Data – dane zbierane oraz udostępniane przez zewnętrznych dostawców o użytkownikach oraz ich zachowaniu w sieci, np. dane takie dostarczają Netsprint, Cloud Technologies.

Similar audience – kierowanie z wykorzystaniem automatycznego wyszukiwania użytkowników podobnych do tych znajdujących się na naszych listach remarketingowych

Zainteresowania (Affinity) – daje możliwość dotarcia do użytkowników w oparciu o ich długoterminowe zainteresowania

Intencje zakupowe (In Market) – pozwala dotrzeć do użytkowników którzy szukają informacji oraz zastanawiają się nad zakupem produktów, usług jakie są w ofercie reklamodawcy.

Custom affinity – tworzenie własnych list użytkowników dostosowanych do oferty reklamodawcy. Na podstawie treści jakie przeglądali użytkownicy oraz danych o ich zainteresowaniach możemy zbudować segmenty np. użytkowników którzy są zainteresowani nasza konkurencją.

 • Demografia

 • Geotargetowanie

  Możliwość kierowania na miasta, województwa, kraje ale także wykorzystania Proximity Targeting, które umożliwia dotarcie do użytkowników, którzy przebywają w pobliżu określonego punktu – sklepu, adresu ulicy, współrzędnej geograficznej. Mamy do wyboru promień 500 m, 1 km lub 2 km.

 • Czas

Technologia

 • Przeglądarka

  Kierowanie reklamy na: Android Webkit, Chrome, Firefox, Internet Explorer w wersjach 5-11, Microsoft Edge, Opera, Safari w wersjach 1-6, Inne

 • Urządzenie

  Kierowanie reklamy uwzględniające sprzęt, z jakiego korzystają użytkownicy oraz system operacyjny którego używają.

 • Prędkość i dostawca internetu

DoubleClick Bid Manager. Im więcej danych, tym lepiej.

Możesz ulepszyć swoje kampanie łącząc Display & video 360 z innymi narzędziami ze środowiska Google Marketing Platform:

 • Campaign Manager – dostęp do list odbiorców, mierzenie i raportowanie wszystkich działań reklamowych
 • Search Ads 360 – listy remarketingowe z kampanii searchowych
 • Google Studio – kreacje rich media, kreacje dynamiczne
 • lub też z Google Analytics 360 – możemy zbudować listy na bazie zaangażowania użytkowników na stronie.

  Napisz do nas.